Więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – bloki, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, szpitale. Dzięki nim błyskawicznie wyszukamy prawidłowy budynek. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach bloków, bo bardzo często możemy je też zauważyć w środku. To ogromny zbiór tabliczek, które z reguły mają funkcję ochronną, ale także typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami referatów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy np. sekretarza czy wydział paszportowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – produkowane z trwałych materiałów

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez odpowiednie ustawy. Informują gdzie znajdują się wyjścia bezpieczeństwa, wyznaczają strefy dla palących, komunikują o zasadach korzystania z wind podczas ewakuacji. Zakłady pracy mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (takich jak aluminium), niejednokrotnie są fluorescencyjne, a ich montaż jest niesamowicie szybki.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]