Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Sprawdź, gdzie zamówić znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimum. Na chwilę obecną przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na wielu urządzeniach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą czytelne. W wielu przypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Z całą pewnością upora się z tym każdy.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]