Czym wyróżniają się współczesne obrączki ślubne?

Jeśli chcesz kupić obrączki ślubne Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl/18-obraczki-slubne

Dla wielu osób dzień ślubu jest niezwykle ekscytującym dniem życia. Ceremonia ta łączy małżonków po wsze czasy, a znakiem ich lojalności, oddania i uczucia są obrączki ślubne.

Obrączki – nie zawsze na prawym palcu serdecznym

Pierwotnie nie było rozróżnienia na obrączki oraz pierścienie zaręczynowe, skutkiem tego mają one wspólną historię, która sięga kilkuset stuleci przed naszą erą. Raptem w XIII w. Kościół Katolicki przyjął obrączki do prawa kanonicznego, na skutek czego podarowanie żonie pierścienia stało się częścią sakramentu zaślubin. Mężowie rozpoczęli noszenie na palcu obrączki wiele stuleci później, o czym jednak niewielu wie. Już wcześniej zdarzało się, że wsuwali pierścienie na dłoń gdy wyruszali na wojenne wyprawy, aczkolwiek obyczaj ten spopularyzował się szeroko w minionym stuleciu, a konkretnie podczas II Wojny Światowej. Obrączka przypominała mężczyźnie, iż czeka na niego żona, za którą walczy i której powinien pozostać wierny. W Polsce nosi się obrączki na palcu serdecznym prawej dłoni, jednak w wielu państwach, jak przykładowo w Iranie, w Szwecji, w Brazylii czy w Meksyku, nakłada się je na lewą dłoń, gdzie zgodnie ze staroświeckimi przesądami biegnie legendarna “żyła miłości”, która prowadzi prosto do serca. W przeciwieństwie do pierścionków zaręczynowych, pary poszukują i przymierzają obrączki wspólnie, niemniej jednak zwyczaj rekomenduje, że kobieta nie powinna za nie płacić, bo jest to obowiązek mężczyzny.

Obrączki ślubne – dopisz imię małżonka, datę ślubu lub cytat

W przeciwieństwie do pierścionków zaręczynowych, obrączki cechują się subtelniejszą stylistyką. Przez wiele stuleci wytwarzano je z rozmaitych materiałów, bardziej lub mniej wytrzymałych. Później użyto do tego metale i ich stopy (takie jak miedź lub mosiądz) reprezentujące moc miłości. Dziś do ich wytworzenia stosuje się głównie platynę oraz złoto, które są oznaką zaufania do partnera. Owszem, ozdabia się je w wielu przypadkach kamieniami szlachetnymi, aczkolwiek nadal najchętniej nabywane są uniwersalne, proste pierścienie ze złota oraz delikatne nowoczesne obrączki, w których wykorzystano dwa odmiany złota (np. tradycyjne i białe). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w sporządzaniu obrączek, świadczą również nieraz usługę grawerowania artystycznego. Mamy zatem możliwość personalizacji obrączki dodając do nich imiona małżonka, datę ślubu czy też ważny dla małżonków cytat.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]