srebrna biżuteria, kolczyki z koralem

Dlaczego w Twojej szkatułce z biżuterią muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale wieszało się nad łóżeczkiem niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według wielu ludzi, koral redukuje lęki i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w rozwijaniu umiejętności dyplomatycznych. Koral to amulet przypisywany zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – które wybrać?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najpiękniejsze korale? Popularne gatunki koralowców to Corallium rubrum wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz koral Cerasuolo z rejonu Japonii.

Do czego najlepiej włożyć kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali pasują prawie do wszystkiego i nigdy nie są ani za bardzo ozdobne, ani nadto skromne. Ten typ biżuterii można wkładać codziennie, do zwykłych bluzek i bawełnianych spodni. Świetnie pasują do stylizacji inspirowanych polskim strojem ludowym.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]