Lampworki wracają do świata biżuterii

Znajdź lampworki.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Niegdyś były robione samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie lampworki. Obecnie także możemy wykonać je samodzielnie, jednak bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu dowolnych kształtów. Tasiemki gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do produkcji kolczyków lub naszyjników.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego typu kreacjach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]