Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zamów topaz mistyczny

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się także mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.