Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców biżuterii materiał. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać, gdyż naprawdę posiada mnóstwo dobrych stron. Jego ceny są o wiele niższe niż wielu innych kruszców, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są oprócz tego cenione z uwagi na komfort ich używania – znacznie ograniczają wszak ryzyko pojawienia się infekcji. Jako że są naprawdę ciekawą opcją dla poszukujących ponadczasowej i solidnej biżuterii, dobrze napisać parę zdań na temat tego, gdzie je nabyć oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy znajdziemy propozycje dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej eksperymentalne wzory. Przed wyborem danych kolczyków dobrze więc sprawdzić, co oferują nam różni sprzedawcy. Trafionym wyjściem z całą pewnością będzie kupno w internecie – tym bardziej, jeśli zamierzamy wybrać oryginalne projekty srebrnych kolczyków.

Jak zatroszczyć się o srebrne kolczyki?

Pomimo różnych zalet, srebro posiada również słabsze strony. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po paru latach czernieją. Możemy do tego nie dopuścić często myjąc je odpowiednimi preparatami oraz przechowując w bezpiecznych pudełkach. Nigdy nie wykorzystujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, które mogą uszkodzić ich powierzchnię.