Wisiorki srebrne – duży wybór

Poszukujesz zawieszek? Powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi również kontakt z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.