Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Dowiedz się, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]