Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Więcej o budowie domów drewnianych energooszczędnych na http://domygoralskie.com

Wiele osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy budowane z drewna to obecnie doskonały przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują również innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]