Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Jeśli chcesz kupić ekologiczne domy drewniane, odwiedź tę stronę.

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]