Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Jeśli chcesz zamówić okna drewniane Limanowa, koniecznie odwiedź tę stronę

Okna drewniane przez lata były najchętniej stosowanym typem okien. Następnie były wyparte przez modele wykonane z PCV, jednak dziś znów zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio zamontowane i zadbane okna drewniane mogą wszak posłużyć dłużej niż okna plastikowe, zaś ich zakup pochłonie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich zastosowanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy zdecydować się na któryś z nowszych modeli. Kiedy więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Z jakich materiałów robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Obecnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na deszcz oraz promienie UV, producenci okien coraz częściej wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, lecz należy pamiętać, że wymagają mniej intensywnych napraw i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich zaletą będzie też fakt, że nierzadko prezentują się korzystniej niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli plastikowych – są od nich mniej kosztowne, a sprawują doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są również stosowane do rewitalizacji wiekowych obiektów. Użycie innych surowców będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach ze służbami budowlanymi – grożącymi również dotkliwymi mandatami.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]