Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Uzyskaj więcej informacji o okna drewniane producenci

Drewniane okna zwykle wybierane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest wielką zaletą tego typu okien. Jakie są inne względy, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – wyjątkowy urok naturalnego surowca

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje drewno. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają rozmaity wygląd, barwę czy inną fakturę, co daje ogromne możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc idealnym wyborem do produkcji różnych rodzajów elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Drewno zapewnia ogromne możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd oraz styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując piękne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się również w przypadku osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobroczynnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać to, że istnieje dużo dobrych metod poprawiania żywotności okien z drewna, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo prosta oraz nie szkodzi środowisku. Zalety te powodują, iż okna z drewna są lepsze aniżeli produkty wykonywane z plastiku czy PCV.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]