Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli szukasz okna skrzynkowego, powinieneś odwiedzić ten adres

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w starych gmachach, wiejskich domkach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często dzielone są na czworo części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i dawniej służyły do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach wzniesionych przed laty – na przykład domach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę czy dąb, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są bowiem znacznie bardziej odporne na działanie deszczu, wiatru oraz skrajnych upałów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]