Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, skieruj się tu

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary, a także sklejkę.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]