Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem również plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o komforcie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]