Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Szukasz szczegółowych wiadomości o wynajmie szalunków Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, na ogół składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Przydają się one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, nadproży, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych oraz stropowych

Deskowania, to także nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty świadczące tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, posiadają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]