Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.