
Jeśli chcesz nabyć dźwigary, zobacz tutaj
Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są również niezastąpione przy budowie sufitów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?
Z z jakich surowców wytwarzane są dźwigary?
Dźwigar wystawiany jest na potężne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Dlatego jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania i typ użytych do tego surowców. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak buk, topola, sosna czy olcha. Niezwykle istotne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich zakup i magazynowanie generuje jednakże pewne wydatki. Z kolei firmy, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.
Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]