Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankachszwajcarskich bądź polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to także postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Getin Noble Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, aby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.