Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących macierzyństwa i ojcostwa, władzy rodzicielskiej czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każde stadium sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radców prawnych

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć możliwość na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą neutralną, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę tylko z punktu widzenia prawa.