Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy kompleksową pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam również obce problemy prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Etapy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem i od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy inicjującym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie także dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku proponujemy wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły swoich bliskich, wymaga całkowitego zrozumienia i delikatnego podejścia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.