Popularne zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Zajrzyj na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/, aby uzyskać informacje dotyczące wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od lat stosowany jest w różnych zabiegach medycyny estetycznej oraz do wytwarzania kosmetyków. Kwas ten ma umiejętność wiązania dużych ilości cząsteczek wody, toteż dodawany jest często do peelingów czy kremów nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, więc wyjątkowo rzadko jest przyczyną alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten związek używany jest przeważnie do powiększania ust, wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich), jak równieżkształtowania rysów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Celem ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody!), ale również zaktywizowanie fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu, a w konsekwencji sprawienie, iż skóra odzyska uprzednią sprężystość. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych widocznych w okolicy nosa oraz ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), bruzd przy oczodołach i wokół brody bądź głębokich zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, iż zmarszczka w kilka minut jest niezauważalna. Do zabiegów wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a skutkiem tego zdecydowanie trwalszy. Wolniej się metabolizuje, dzięki czemu skutki zabiegu są widoczne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust – symetryczne i jędrne warg

Oprócz modelowania twarzy oraz wypełnienia zmarszczek, powszechnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego przeważnie osoby, którym nie podoba się kształt i objętość ich ust lub których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zwykle około 30 minut, realizuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie miejsca ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Należycie zrealizowany zabieg skutkuje bardziej symetrycznymi, pełnymi, ale w dalszym ciągu naturalnie wyglądającymi ustami.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]