Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia sensoryczne?

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko przyjemność – poprawnie poprowadzona może stymulować ich percepcję. Rodzice, którzy pragną poszerzać zdolności kognitywne swoich pociech, powinni partycypować ze swoimi dziećmi w zajęciach baby sensory.

Zajęcia ogólnorozwojowe – pobudzanie zdolności poznawczych oraz motorycznych niemowlęcia

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to zajęcia dla dzieci do trzynastego miesiąca życia, a więc niemowląt. Te pierwsze miesiące życia jest ogromnie ważny dla malucha, gdyż następuje w tym czasie jego niezmiernie gwałtowny rozwój umysłowy oraz fizyczny. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu dziecka wytwarzają się w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Tym samym należy zatroszczyć się o pokaźną liczbę interesujących wrażeń, które będą oddziaływać pożytecznie na postępy niemowlęcia. Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca oraz tych powyżej 7 miesiąca życia. Ze względu na to, że przeznaczone są dla bardzo małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która podzielona jest na fazy zabawy oraz wyciszenia. Podczas zajęć maluchy angażowane są w różne aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz zdolności porozumiewania się i ruchowe.

Zajęcia sensoryczne z dźwiękiem

Muzyka jest jednym z najkorzystniej oddziałujących na rozkwit dziecka bodźców. Za pośrednictwem gry na przeróżnych instrumentach, tak małe, jak i starsze dzieci, rozwijają fantazję i zdolność percepcji piękna, jak również uczą się pojęcia tempa. Kontakt z muzyką w okresie niemowlęctwa kształtuje zdolności kognitywne maluchów, co później może być przyczyną bezproblemowego zrozumienia zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też świetna zabawa z grupą rówieśników. Pod opieką doświadczonego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, iż dźwięki można wytwarzać też przy użyciu różnych przedmiotów. W trakcie spotkań muzycznych wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności..