Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Malarstwo komputerowe. Uzyskaj więcej informacji na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają najczęściej z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa komputerowego

Istnieje mnóstwo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż służył głównie jako narzędzie do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem game developerów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednakże żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz najważniejsze metody stosowania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]