Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Odwiedź https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html i skończ poszukiwania kantoru online!

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze nadal działają w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednak w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłej doby. Kolejnym i niezmiernie istotnym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę terminie.

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców oraz studentów zagranicznych

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort i ogromną niezależność w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je również osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.