Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny i mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.