Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację potencjalnych błędów często przytrafiających w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających opłat – plusy mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje poniżej stu faktur. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]