Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można zdobyć tak już niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się sposobem sfinansowania większych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, ale osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć aż pół miliona złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wtedy o błędy, a ich efektem są zwykle ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i inne wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem na pewno będą więc porady profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez większych problemów.