Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Szukasz złota online? Sprawdź goldbroker.pl.

Dużo martwimy się o emeryturę i o przyszykowanie się na potencjalną “czarną godzinę”. Dlatego na ogół staramy się od czasu do czasu odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie lub na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednak ten sposób jest coraz mniej rentowny – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie zapewniają profitu, a nawet z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza się zmniejsza. Nie zaskakuje więc fakt, że wzrasta zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym także gromadzeniem złota inwestycyjnego.

Co polskie akty prawne uznają za złoto inwestycyjne?

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na zakupie ich wtedy, kiedy ich cena rynkowa jest niska i ich odsprzedaży, kiedy ta cena zacznie wzrastać. Ale należy zaznaczyć, że nie każdy złoty produkt jest traktowany jako złoto inwestycyjne, więc np. skupowanie złotej biżuterii nie można nazwać inwestycją w złoto. To, co może być złotem lokacyjnym jest dokładnie określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim złoto o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach albo sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne przesłanki, aby być uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 albo wyższą, być wyemitowane nie wcześniej niż w 1800 r. i co istotne – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w kraju, który je wybił. Monety lokacyjne nie są numizmatami, i nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne podają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, a mianowicie złoto w postaci papierów wartościowych.

Nabycie złota inwestycyjnego możliwe jest również przez internet

W ofercie polskich dostawców złota inwestycyjnego bez problemu znaleźć można rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz RPA, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać też przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji trojańskiej. Nabyć można także złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a później odsprzedanie indywidualnych sztabek złota.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]