Srebrne monety bulionowe – czy warto w nie inwestować?

Kup srebro bulionowe na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, nazywane także lokacyjnymi, są dodatkową opcją dla osób chcących inwestować swój kapitał w metale szlachetne. Owszem, najpopularniejszym kruszcem również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej krajów wybija monety bulionowe ze srebra, które w mgnieniu oka zdobyły żarliwych sympatyków, przede wszystkim pośród inwestorów z niezbyt głębokim portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość stricte powiązana z ceną rynkową kruszcu

Można rzec, że srebrne monety bulionowe są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są przez mennice kilku państw, na dodatek zaledwie od lat 80-tych XX wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Mimo, że znane są inwestorom już od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże świetną opcją dla osób potrzebujących urozmaicić swoje aktywa, a które boją inwestycji w nieco kosztowniejsze monety kolekcjonerskie ze srebra lub których nie stać na inwestycje w złoto bądź platynę. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ głównie pełny koszt wybicia monety (tj. opracowanie przez grafika oryginalnego wzoru oraz wytworzenie dokładnych sztanc). Istotne jest także to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie, co automatycznie zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, że z roku na rok ich wartość będzie powoli wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, iż tak jak jakikolwiek okaz kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zechce je nabyć potencjalny kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie mają wymiaru kolekcjonerskiego (ich wizerunek modyfikowany jest niezmiernie rzadko i nie posiadają ustalonego nakładu), stąd ich wartość ściśle związana jest z aktualną ceną srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, skutkiem tego monety bulionowe z tego kruszcu z rzadka wybijane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I chociaż nominał 1 uncji oraz próba srebra .999 to de facto standard dla tych monet, u resellerów dostaniemy również monety o wadze 3 oz, 5 oz czy 500 g. W sklepach mających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu globu Kangury z Australii, południowoafrykańskie Krugerrandy oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niekonwencjonalnym nominale 1,5 €.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]