Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

ultra robotics, silniki elektryczne producent

Automatyzacja procedur magazynowych i logistycznych oraz szerokie zastosowanie robotyki w różnych gałęziach przemysłu, zmusza do poszukiwania efektywnych rozwiązań z obszaru sterowania i układów napędowych. Polska spółka Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi precyzyjne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od renomowanych globalnych producentów.

Motoreduktory, przekładnie i silniki elektryczne od renomowanych producentów

Istniejąca od przeszło 15 lat na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni falowych i planetarnych, motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych, a także silników elektrycznych prądu stałego wytwarzanych z materiałów wysokiej jakości przez cenionych światowych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, dostarczającej czułe niewielkie serwonapędy cechujące się nadzwyczajną żywotnością i solidnością. Opracowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie stosuje się m.in. w produkcji sprzętu medycznego, obrabiarek czy robotów przemysłowych, a ze względu na możliwość ich użytkowania w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich także w kosmonautyce, lotnictwie oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest również dystrybutorem produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, znanej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką przepustowością, wysoką mocą obliczeniową z obszernymi zasobami pamięci i szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność utrzymuje się na poziomie 99% także przy niewielkich wymiarach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD bardzo dobrze sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy znacznej wilgotności (nawet do 95%), szoku termicznym, gdy amplituda temperatury może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza, a także przy ekspozycji na intensywne drgania i wstrząsy mechaniczne.

Polska firma Ultra Robotics oferuje także produkty Eisele Antriebstechnik GmbH, Sesame Motor Corp, Positec i Bodine Electric Company.

Nasza siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]