Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są kluczowym motywem, przez który na portal internetowy może zostać nałożony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę internetową. Łamią one normy rzetelnego pozycjonowania stworzone przez grupę Google, gdyż manipulują pozycją witryny w przeglądarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów marketingowych najeżonych sztucznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko kupowania linków, co jest nielegalne. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne metody zostaną wykryte, a to wiąże się nagłym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że gdy na stronę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o odtworzenie normalnej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji pozycjonującej. Fachowcy błyskawicznie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać tylko prestiżowym firmom.