Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Dowiedz się więcej o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w natłoku informacji o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By zaprezentować przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również kempingi, pensjonaty i hotele położone w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok parków narodowych i krajobrazowych, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze ciekawe miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle pomocny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego