Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Więcej o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, ale też są niesamowite. Właściwie co parę tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy lubią góry wysokie i pragną nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszą metodą, żeby posiąść potrzebną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są niezbędne w razie różnych niebezpiecznych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w bardzo małych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]