Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Sprawdź informacje o wycieczkach dla aktywnych.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny muszą zorganizować sobie tak, by zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wycieczki

Aktywne wyprawy to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać przeróżne zakątki świata i naszej ojczyzny z całkiem innej perspektywy. Scenariusz takich wycieczek jest jest pełen porywających atrakcji, których typowy wczasowicz nie zazna z pozycji komfortowego fotela na ganku wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to również doskonała szansa, by przyswoić sobie przydatne umiejętności, bo w szeregu przypadków wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania zasad przetrwania w danym terenie. W czasie wycieczki w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem i rakami czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie lawiny. Należy także dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie w dalszych i bliższych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade również podczas wyprawy do Nepalu lub na Wyspy Komodo.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]