Trekkingi - tu przeczytasz o unikalnej ofercie

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe narzędzia, czyli kijki zapewniające przyczepność na stromych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, a to powoduje, że potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują stabilizację nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu szczytach spotkać je można także wiosną. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne są właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Broad Peak i K2.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]