Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku na pewno przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Niewątpliwie są one oszałamiające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą doświadczyć na nowo ekscytacji płynącej z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można podziwiać cudowne widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne trasy

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą liczbą poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują dość strome stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także dużo łatwych szlaków, z którymi poradzą sobie turyści mający pewne doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz także w atrakcyjny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, jak również metod poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, przemierzając mało strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]