Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Silnych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Podróżników przyciągają w głównej mierze przepiękne widoki, znikające już lodowce, jak również sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]