Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię Kilimandżaro wyprawa

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Obecnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe wzniesienia Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które powinno się koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]