Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Wszystko o trekkingi Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]