Wyprawy górskie - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]