Dowiedz się więcej o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo różnych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są także informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]