Trekkingi górskie - zobacz korzystną ofertę.

Wycieczki w góry mają wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 stopnie trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]