Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Budowa lub przebudowa domu, opróżnianie piwnicy bądź strychu, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, gdy nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to też najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, parkingów czy boisk.