Jak naprawić nieszczelne okna?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien PCV - zajrzyj tu

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]