Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Więcej o zainfekowanym WordPressie znajdziesz na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość stron i sklepów internetowych działających z jego zastosowaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Strona rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z popularnych objawów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takiej sytuacji wymagane jest bezzwłoczna reakcja, żeby zlikwidować źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów warto zlecić fachowcom od tego typu działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające zagrożenie następnych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż naprawa wszystkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż podobna sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]