Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najczęstsze usterki lodówek to zwłaszcza zbyt małe temperatury, duży hałas i nieszczelność. Co istotne, takie awarie czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy musimy jedynie przenieść urządzenie. Kiedy jednak przyczyna usterki jest gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile za nią zapłacimy? W jakich sytuacjach naprawa lodówek jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?

Kiedy postawić na naprawę lodówek?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich źródłem okazuje się nieodpowiednie używanie sprzętu. Do środka nie należy wszak chować produktów ciepłych, zaś korzystając z niej powinniśmy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Jeśli idzie o urządzenia dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Za niska efektywność silnika wpływa także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w przypadku stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samemu. Znacznie lepiej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależą od rodzaju usterki. Inną stawkę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy mogą być większe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu popularnych usterek jest zdecydowanie niższy niż zakup nowej lodówki.