Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Kliknij w to miejsce, aby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, iż konsekwencją ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie cenami porad – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy uzyskali stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]