Jeśli chcesz nabyć panele podłogowe, zobacz tu

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe i każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z opakowania – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Musisz więc zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]